Registreer als nieuwe gebruiker om het Vlaamse Woordenboek op zijn best te kunnen gebruiken. Als ingelogde gebruiker kunt ge bijvoorbeeld nieuwe termen aan ons woordenboek toevoegen, andermans definities verbeteren, en reageren op bestaande definities.
Wees welgekomen | Willekeurig | Top woorden | Recent
Omdat ik het Vlaams Woordenboek al enkele jaren niet meer kan onderhouden, wordt er gewerkt aan een nieuwe versie. Helpers zijn welkom in kanaal #vlaamswoordenboek op de Discord van Nerdland.
Onze databank bevat de volgende beschrijving(en) van "kot, daar hebt ge het ~"
‘daar hedde ’t kot’: de miserie begint, den ambras is begonnen
Wordt gebruikt als een narigheid die men verwachtte ook echt plaatsvindt.
zie ook verzamellemma koterij
Voila, wat heb ik ou na gezegd … daar hedde’t kot.
‘Daar hebt ge ’t kot’, barstte Kato los. ‘Als ik het niet gedacht heb…. Ja, zoo valt het lot altijd op Jonas. Wel, wel, ’t is mijn schuld? Heb ik het niet gedacht!’. (Dietse Warande en Belfort. Jaargang 1908)
“godverdomme, daar hedde t kot zene …
éne muggeziftende verzuurde azijnpisser die de boel moet vergallen zit er toch altijd tussen hé ;-)” (forum.politics.be 4 okt. 2007)
Weet ge nog een andere betekenis voor deze term? Als ingelogd gebruiker kunt ge uw eigen beschrijvingen van Vlaamse woorden en uitspraken in onze databank aanvullen. Om fouten te verbeteren klikt ge bij de bovenstaande definities op de "bewerk" link, en om te reageren op een definitie klikt ge op de "reacties" link.
Registreer als nieuwe gebruiker om het Vlaamse Woordenboek op zijn best te kunnen gebruiken. Als ingelogde gebruiker kunt ge bijvoorbeeld nieuwe termen aan ons woordenboek toevoegen, andermans definities verbeteren, en reageren op bestaande definities.